Vítáme Vás na stránkách cestovní kanceláře Viking Line

Naše cestovní kancelář podniká zájezdy do Norska, Švédska, Finska a Severní Ameriky již téměř třicet let. Během našich výprav jsme poznali množství cest, oblastí a národních parků patřících k těm nejkrásnějším a nejzajímavějším v těchto zemích. Ať už pojedete na kole, půjdete pěšky nebo Vás povede lyžařská stopa, krása a majestátnost této krajiny si vás navždycky podmaní. A toto je našim přáním a cílem.

Laponsko - poslední divočina

b_200_134_16777215_0_0_images_phocagallery_laponsko-posledni-divocina_009.jpgFinsko pěšky · Panenskou přírodou severního Finska · Tundra v barevném podzimním šatu · Národní park Urho Kekkonen · Nocování ve srubech · Kultura Sámů - posledního evropského kočovného národa · Švédské národní parky Söderåsens a Skuleskogen · Doprava mikrobusem a putování v malé skupině

14. - 28. 9. 2024
21 900 Kč  

Neobyčejná cesta za polární kruh vás zavede do míst, kde se ještě můžete napít z potoků a jezer, zvěř před vámi neprchá a po celodenním putování nedotčenou přírodou se uložíte ke spánku ve srubu, ztraceném v srdci severské divočiny. Severské lesy jsou plné borůvek, brusinek a hub. Sobi a losi spásají trávu a listí a připravují se na měsíce, kdy budou odkázání jenom na to, co si vyhrabou ve sněhu. Poslední evropská divočina se chystá na dlouhou zimu.

PROGRAM ZÁJEZDU:  1. den - odjezd z ČR, trajekt přes Balt  2. den - výlet národním parkem Söderåsens  3. den - cesta Švédskem  4. - 11. den -  pěší přechod národního parku Urho Kekkonen  12. den - přejezd pobřežím Švédska  13. den - pěší výlet národním parkem Skuleskogen  14. den - přejezd jižního Švédska na trajekt  15. den - návrat do ČR

VYBAVENÍ: Nutná výbava pro pobyt v přírodě, lehký stan, teplý spacák, karimatka, dobré boty a, trekové hole. UBYTOVÁNÍ: Cestou na sever a zpátky se nocuje v chatkách a srubech. Při pěším přechodu se spí ve srubech, kde je ubytování zpravidla zdarma. Ve výjimečném případě, že srub bude obsazený, je nutno počítat s přespáním ve vlastním stanu. STRAVOVÁNÍ:  Každý se stravuje z vlastních zásob. CENA ZÁJEZDU: Zahrnuje dopravu mikrobusem, trajekty, 2x nocleh v chatkách v kempu, služby průvodce, mapky a informační materiály. Nezahrnuje případné poplatky za ubytování v placených srubech během pěšího přechodu. POJIŠTĚNÍ: CK Viking Line je podle zákona pojištěna proti úpadku cestovní kanceláře. Cena zájezdu obsahuje pojištění léčebných výloh a  pojištění na storno zájezdu ze zdravotních nebo rodinných důvodů. NÁROČNOST STŘEDNÍ. Délka pěších túr se pohybuje mezi 10 až 20 kilometry denně. ODJEZDY: Po trase Jablonec, Praha, Ústí nad Labem.

Fotky k zájezdu