Vítáme Vás na stránkách cestovní kanceláře Viking Line

Naše cestovní kancelář podniká zájezdy do Norska, Švédska a Finska již více než dvacet let. Během našich výprav jsme poznali množství cest, oblastí a národních parků patřících k těm nejkrásnějším a nejzajímavějším v těchto severských zemích. Ať už pojedete na kole, půjdete pěšky nebo Vás povede lyžařská stopa, krása a majestátnost této krajiny si vás navždycky podmaní.

Americkým jihozápadem s batohem na zádech

b_200_133_16777215_00_images_phocagallery_fotkyUSA_img_6677_2.jpgVícedenní treky na americkém jihozápadě · Rae Lakes Trail v NP Kings, Clouds Rest v NP Yosemite, East Rim v NP Zion a Escalante a Grandview Trail v NP Grand Canyon · Duhové pískovcové skály Vermillion Cliffs · Návštěva národních parků Sequoia a Death Valley

29. 9. - 21. 10. 2022
52 000 Kč            

Zájezd pro milovníky divočiny, kteří se cítí nejlépe v pohorkách a s batohem na zádech. Jádrem cesty po americkém jihozápadě budou čtyři několikadenní túry do nitra národních parků v Kalifornii, Utahu a Arizoně. V NP Kings, království hlubokých údolí a horských štítů, se vypravíme na samotný hřeben Sierry Nevady, v Yosemite vystoupíme na žulové monolity Clouds Rest a Half Dome, V Zionu se vydáme na túru krajinou obrovských pískovcových hor a v Grand Canyonu sestoupíme stupňovitými srázy až k řece Colorado a pošlapeme stezkou podél ní.

PROGRAM ZÁJEZDU:  1. den - odlet z ČR a přílet do LA  2. den - přejezd do NP Sequoia, zastávky u největších zajímavostí parku  3. - 6. den – túra Rae Lakes v NP Kings  7. den – přejezd do NP Yosemite  8. - 10. den - túra z Tenaya Lake na Clouds Rest a Half Dome  11. den - přejezd se zastávkou v NP Death Valley, noc v motelu v Las Vegas  12. den - přejezd do NP Zion  13. - 14 . den - túra East Rim Trail v NP Zion    15. den - polodenní túra v Národním monumentu Vermillion Cliffs  16. den - přejezd do Grand Canyonu  17. - 20. den - túra Escalante a Grandview Trail v NP Grand Canyon  21. den - přejezd do LA, ubytování v motelu  22. den - odlet z LA   23. den - návrat do Prahy

VYBAVENÍ: Stan, spacák, karimatka, dobré trekingové boty nebo pohorky. UBYTOVÁNÍ: Nocuje se dvakrát v motelu a dále ve vlastním stanu v kempech a na tábořištích během túr. STRAVOVÁNÍ: Každý účastník se stravuje z vlastních zásob, které si budeme kupovat během cesty. CENA ZÁJEZDU: Zahrnuje letenku včetně letištních poplatků, dopravu mikrobusem, ubytování v kempech a dvakrát v motelu, perrmity na túry a vstupy do všech parků, mapky a průvodce. POJIŠTĚNÍ: CK Viking Line je podle zákona pojištěna proti úpadku cestovní kanceláře. Cena zájezdu neobsahuje pojištění léčebných výloh a  pojištění na storno zájezdu ze zdravotních nebo rodinných důvodů, ale na požádání je můžeme pro vás uzavřít.. Pojištění storna zájezdu však může být sjednáno pouze před zaplacením první platby, ať už zálohy nebo celé ceny zájezdu. NÁROČNOST STŘEDNÍ AŽ VYŠŠÍ: Pro méně zdatné můžeme připravit náhradní lehčí program  ODLET: Z Prahy  OSTATNÍ: Počet účastníků je omezen na deset.