Vítáme Vás na stránkách cestovní kanceláře Viking Line

Naše cestovní kancelář podniká zájezdy do Norska, Švédska, Finska a Severní Ameriky již téměř třicet let. Během našich výprav jsme poznali množství cest, oblastí a národních parků patřících k těm nejkrásnějším a nejzajímavějším v těchto zemích. Ať už pojedete na kole, půjdete pěšky nebo Vás povede lyžařská stopa, krása a majestátnost této krajiny si vás navždycky podmaní. A toto je našim přáním a cílem.

Americkým jihozápadem s batohem na zádech

b_200_133_16777215_0_0_images_phocagallery_fotkyUSA_img_6677_2.jpgVícedenní treky na americkém jihozápadě ·  Túry do nitra národních parků Sequoia, Yosemite, Zion a Grand Canyon  · Zastávka v národním parku Kings a Death Valley

říjen  2025
předběžná cena 65 000 Kč            

Zájezd pro milovníky divočiny, kteří se cítí nejlépe v pohorkách a s batohem na zádech. Jádrem cesty po americkém jihozápadě budou čtyři několikadenní túry do nitra národních parků v Kalifornii, Utahu a Arizoně. V parku Sequoia, království hlubokých údolí a horských štítů, se vypravíme do nitra pohoří Sierra Nevada a v Yosemite budou naše kroky lemovat žulové monolity a horská jezera. V Zionu se vydáme na túru krajinou obrovských pískovcových hor a v Grand Canyonu sestoupíme stupňovitými srázy až k řece Colorado a pošlapeme stezkou podél ní.

PROGRAM ZÁJEZDU:  1. den - odlet z ČR a přílet do LA  2. den - přejezd do NP Sequoia  3. - 7. den – túra v NP Sequoia  8. den – průjezd NP Seqouia a Kings a zastávky u největších stromů na světě, přejezd do NP Yosemite  9. - 12. den - túra v NP Yosemite  13. den - přejezd se zastávkou v NP Death Valley, noc v motelu  14. den - přejezd do NP Zion  15. - 16 . den - túra West Rim Trail v NP Zion  17. den - přejezd do Grand Canyonu  18. - 21. den - túra Escalante a Grandview Trail v NP Grand Canyon  22. den - přejezd do LA, ubytování v motelu  23. den - odlet z LA   24. den - návrat do Prahy

VYBAVENÍ: Stan, spacák, karimatka, dobré trekingové boty nebo pohorky. UBYTOVÁNÍ: Nocuje se dvakrát v motelu a dále ve vlastním stanu v kempech a na tábořištích během túr. STRAVOVÁNÍ: Každý účastník se stravuje z vlastních zásob, které si budeme kupovat během cesty. CENA ZÁJEZDU: Zahrnuje letenku včetně letištních poplatků, dopravu mikrobusem, ubytování v kempech a dvakrát v motelu, perrmity na túry a vstupy do všech parků, mapky a průvodce. POJIŠTĚNÍ: CK Viking Line je podle zákona pojištěna proti úpadku cestovní kanceláře. Cena zájezdu neobsahuje pojištění léčebných výloh a  pojištění na storno zájezdu ze zdravotních nebo rodinných důvodů, ale na požádání je můžeme pro vás uzavřít.. Pojištění storna zájezdu však může být sjednáno pouze před zaplacením první platby, ať už zálohy nebo celé ceny zájezdu. NÁROČNOST STŘEDNÍ AŽ VYŠŠÍ: Pro méně zdatné můžeme připravit náhradní lehčí program  ODLET: Z Prahy  OSTATNÍ: Počet účastníků je omezen na deset.