Vítáme Vás na stránkách cestovní kanceláře Viking Line

Naše cestovní kancelář podniká zájezdy do Norska, Švédska a Finska již více než dvacet let. Během našich výprav jsme poznali množství cest, oblastí a národních parků patřících k těm nejkrásnějším a nejzajímavějším v těchto severských zemích. Ať už pojedete na kole, půjdete pěšky nebo Vás povede lyžařská stopa, krása a majestátnost této krajiny si vás navždycky podmaní.

b_127_85_16777215_00_http___vikingline.cz_images_phocagallery_pobrezim-norska-za-polarni-kruh_015.jpgNorsko na kole · Pobřežní silnice s pěti trajekty  ·  Rybaření na mořských útesech  ·  Torghatten – hora s přírodou vytvořeným tunelem  ·  Horský hřeben Sedm Sester  ·  Ledovec Svartisen  ·  Mořský vír Saltstraumen  ·  Ubytování v chatkách ·  Doprava mikrobusem a putování v malé skupině

23. 7. – 7. 8. 2022
25 900 Kč

Norsko na kole. Cykloturistické putování fascinujícím pobřežím Norska, rozbrázděného fjordy a posetého tisíci ostrovy a ostrůvky. Naše výprava sleduje vyhlášenou vyhlídkovou silnici Kystriksveien, která se klikatí podél moře a nese zasloužené pojmenování nejkrásnější pobřežní cesta na světě. Provede nás pod horskými hřebeny, ledovci a podél pláží. Fjordy a úžiny mezi ostrovy a pevninou překonává mosty nebo trajekty a než dosáhne svého konce za polárním kruhem, zavede nás do přístavních městeček, rybářských vesnic, na mořem bičované ostrovy a k horám a skalám, které svými tvary odjakživa jitřily lidskou fantazii.

PROGRAM ZÁJEZDU:  1. den - odjezd z České republiky a trajekt do Švédska  2. den - přejezd do Norska  3. den - cyklotúra Singsås - jezero Samsjøen - Lundamo  4. den - na  kole z Namsosu do Lundu, trajekt Lund - Hofles  5. den - na kole z Hoflesu do Holmu,  trajekt Holm - Vennesund  6. den -  pěší túra na Torghatten, žulovou horu s přírodou vytvořeným tunelem skrz celý masiv  7. den -  pěší túra na horský masiv Sedm Sester nebo na kole po ostrově Alsta  8. den - trajekt Levang -  Nesna, na kole pobřežím na úpatí tisícimetrových štítů do Kilbohamnu  9. den - trajektem Kilbohamn - Jektvik přes polární kruh, na kole pobřežní silnicí pod ledovec Svartisen s trajektem Åskardet - Forøy  10. den - na kole k mořskému víru Saltstraumen  11. den - na kole podél Saltdalsfjordu  12. den - na kole cestou Vilmarksveien  13. den - na kole přes Steinfjellet a kolem jezera Tunnsjøen  14. den - cyklistické loučení s Norskem na cestě Osdalsveien  15. den - přejezd Švédska a trajekt přes Balt  16. den - návrat domů

VYBAVENÍ: Horské nebo trekingové kolo, přilba, světlo a blikačka do tunelů. Další nezbytné věci: Kempingové nádobí, rybářský prut, brýle, spacák, karimatka, čepice, rukavice a opalovací krém s vysokým UV faktorem. UBYTOVÁNÍ: Nocuje se třináctkrát v chatkách. STRAVOVÁNÍ: Každý účastník se stravuje z vlastních zásob. CENA ZÁJEZDU: Zahrnuje dopravu mikrobusem včetně přepravy kol v přívěsu, ubytování v chatkách, trajekty, mapky a průvodce. POJIŠTĚNÍ: CK Viking Line je podle zákona pojištěna proti úpadku cestovní kanceláře. Cena zájezdu obsahuje pojištění léčebných výloh a  pojištění na storno zájezdu ze zdravotních nebo rodinných důvodů. Pojištění storna zájezdu však může být sjednáno pouze před zaplacením první platby, ať už zálohy nebo celé ceny zájezdu. NÁROČNOST STŘEDNÍ. Délka cyklistických tras se pohybuje mezi 40 a 70 km a u všech z nich lze volit kratší varianty. ODJEZDY: Po trase Jablonec, Praha, Ústí nad Labem. Účastníkům z Moravy a Slovenska poskytujeme zvláštní vzdálenostní slevu. OSTATNÍ: Túry se absolvují na lehko, bagáž veze mikrobus.

Fotky k zájezdu