Vítáme Vás na stránkách cestovní kanceláře Viking Line

Naše cestovní kancelář podniká zájezdy do Norska, Švédska a Finska již více než dvacet let. Během našich výprav jsme poznali množství cest, oblastí a národních parků patřících k těm nejkrásnějším a nejzajímavějším v těchto severských zemích. Ať už pojedete na kole, půjdete pěšky nebo Vás povede lyžařská stopa, krása a majestátnost této krajiny si vás navždycky podmaní.

020.jpgBarevný podzim na dalekém severu

Norsko pěšky · Polární kruh  · Norské národní parky Døvrefjell, Junkerdal a Ånderdalen · Barevná tundra · Švédský národní park Skuleskogen · Ubytování v chatkách nebo srubech · Doprava mikrobusem a putování v malé skupině

2. - 16. 9. 2023
23 000 Kč

Výprava do národních parků v kulisách barevného podzimu. Na úvod naší cesty se zastavíme v národním parku Døvrefjell, kde se vydáme na půldenní výlet do tundry, spojený s pozorováním pižmoňů. Potom přejedeme za polární kruh a v národním parku Junkerdal se vypravíme na túru nedotčenou krajinou, zformovanou ledovci během poslední doby ledové. Vrcholem výpravy bude ostrov Senja, kde nejdříve zavítáme do národního parku Ånderdalen a potom vystoupíme na horu Hesten, odkud se nám otevře pohled na hory vyrůstající přímo z oceánu a na Seglu, jeden z přírodních divů Norska. Na zpáteční cestě navštívíme ještě švédský národní park Skuleskogen, známý svými mořem formovanými skalními formacemi.

 

PROGRAM ZÁJEZDU:  1. - 2. den - odjezd z ČR, trajekt přes Balt, cesta Švédskem  3. den - túra v národním parku Døvrefjell 4. den -  přejezd polárního kruhu 5. - 7. den - túra v národním parku Junkerdal  8. - 10. den – túra v národním parku Ånderdalen  11. den - výstup na horu Hesten  12. den – přejezd z Norska do Švédska 13. den - výlet v národním parku Skuleskogen 14. den - přejezd jižního Švédska na trajekt  15. den - návrat do ČR

VYBAVENÍ: Nutná výbava pro pobyt v přírodě, stan, spacák, karimatka, dobré boty a trekové hole. UBYTOVÁNÍ: V chatkách nebo srubech. Při vícedenních túrách se nocuje buď ve vlastních stanech nebo za příplatek v placených srubech nebo chatách.  STRAVOVÁNÍ:  Každý se stravuje z vlastních zásob. CENA ZÁJEZDU: Zahrnuje dopravu mikrobusem, trajekty, 6 krát ubytování v chatkách, služby průvodce, mapky a informační materiály. POJIŠTĚNÍ: CK Viking Line je podle zákona pojištěna proti úpadku cestovní kanceláře. Cena zájezdu obsahuje pojištění léčebných výloh a  pojištění na storno zájezdu ze zdravotních nebo rodinných důvodů. Pojištění storna zájezdu však může být sjednáno pouze před zaplacením první platby, ať už zálohy nebo celé ceny zájezdu. NÁROČNOST STŘEDNÍ. Délka pěších túr se pohybuje mezi 10 až 15 kilometry denně. ODJEZDY: Po trase Jablonec, Praha, Ústí nad Labem. Účastníkům z Moravy a Slovenska poskytujeme zvláštní vzdálenostní slevu.

Fotky k zájezdu