Vítáme Vás na stránkách cestovní kanceláře Viking Line

Naše cestovní kancelář podniká zájezdy do Norska, Švédska a Finska již více než dvacet let. Během našich výprav jsme poznali množství cest, oblastí a národních parků patřících k těm nejkrásnějším a nejzajímavějším v těchto severských zemích. Ať už pojedete na kole, půjdete pěšky nebo Vás povede lyžařská stopa, krása a majestátnost této krajiny si vás navždycky podmaní.

Ivalojoki

b_200_133_16777215_00_images_phocagallery_fotky_ivalojoki.jpgIvalojoki, plavba divočinou a krajem starých zlatokopů · Jezero Inari se spoustou ostrůvků · Vody plné ryb · Možnost dopravy letadlem         

13. - 28. 8. 2022
18 900 Kč (16 400 Kč pro dvojici s vlastním vodáckým vybavením)

Putování po řece Ivalojoki pro vodáky hledající romantiku uprostřed nedotčené severské přírody. Řeka protéká chráněným územím Hammastunturi a má zajímavou historii. Před sto padesáti lety se na středním toku řeky našel žlutý kov, který přilákal zástupy prospektorů. Zlatá horečka ale netrvala dlouho, stopy po rýžování dávno pohltila příroda a nyní tyto zašlé časy připomínají už jenom staré sruby zlatokopů.

PROGRAM ZÁJEZDU:  1. den - odjezd z ČR, noční trajekt přes Balt  2. den – přejezd Švédska 3. den - příjezd do Finska a táboření u Ivalojoki  4. - 11. den – splutí Ivalojoki na jezero Inari  12. a 13. den – přejezd přes Švédsko na trajekt  14. den - návrat do ČR

VYBAVENÍ: Stan, spacák, karimatka a věci pro pobyt v přírodě. UBYTOVÁNÍ: Na cestě na sever a zpět se přespí v chatkách v kempu, jinak se nocuje ve vlastních stanech nebo ve srubech podél řeky a na jezeře. STRAVOVÁNÍ: Každý se stravuje z vlastních zásob. CENA ZÁJEZDU: Zahrnuje dopravu mikrobusem, trajekty, 2x ubytování v chatce v kempu, vodácké vybavení, služby průvodce, mapka. V případě letecké dopravy není cena letenky zahrnuta v ceně zájezdu. POJIŠTĚNÍ: CK Viking Line je podle zákona pojištěna proti úpadku cestovní kanceláře. Cena zájezdu obsahuje pojištění léčebných výloh a  pojištění na storno zájezdu ze zdravotních nebo rodinných důvodů. Pojištění storna zájezdu však může být sjednáno pouze před zaplacením první platby, ať už zálohy nebo celé ceny zájezdu. OBTÍŽNOST: Na řece se úseky klidné vody střídají s několikasetmetrovými peřejemi o maximální obtížnosti WW II. ODJEZDY: Po trase Jablonec, Praha, Ústí nad Labem. Účastníkům z Moravy a Slovenska poskytujeme zvláštní vzdálenostní slevu.