Vítáme Vás na stránkách cestovní kanceláře Viking Line

Naše cestovní kancelář podniká zájezdy do Norska, Švédska a Finska již více než dvacet let. Během našich výprav jsme poznali množství cest, oblastí a národních parků patřících k těm nejkrásnějším a nejzajímavějším v těchto severských zemích. Ať už pojedete na kole, půjdete pěšky nebo Vás povede lyžařská stopa, krása a majestátnost této krajiny si vás navždycky podmaní.

Ivalojoki

b_200_133_16777215_00_images_phocagallery_fotky_ivalojoki.jpgIvalojoki, plavba divočinou a krajem starých zlatokopů · Jezero Inari se spoustou ostrůvků · Vody plné ryb · Možnost dopravy letadlem         

13. - 28. 8. 2022
18 900 Kč (16 400 Kč za osobu s vlastním vodáckým vybavením)

Putování po řece Ivalojoki pro vodáky hledající romantiku uprostřed nedotčené severské přírody. Řeka protéká chráněným územím Hammastunturi se zajímavou historií. Před sto padesáti lety se na středním toku řeky našel žlutý kov, který přilákal zástupy prospektorů. Zlatá horečka ale netrvala dlouho. Stopy po rýžování dávno pohltila příroda a nyní tyto zašlé časy připomínají už jenom staré sruby zlatokopů.

PROGRAM ZÁJEZDU:  1. den - odjezd z ČR, noční trajekt přes Balt  2. den – přejezd Švédska 3. den - příjezd do Finska a táboření u Ivalojoki  4. - 11. den – splutí Ivalojoki na jezero Inari  12. a 13. den – přejezd přes Švédsko na trajekt  14. den - návrat do ČR

VYBAVENÍ: Stan, spacák, karimatka a věci pro pobyt v přírodě. UBYTOVÁNÍ: Na cestě na sever a zpět se přespí v chatkách v kempu, jinak se nocuje ve vlastních stanech nebo ve srubech podél řeky a na jezeře. STRAVOVÁNÍ: Každý se stravuje z vlastních zásob. CENA ZÁJEZDU: Zahrnuje dopravu mikrobusem, trajekty, 2x ubytování v chatce v kempu, vodácké vybavení, služby průvodce, mapka. V případě letecké dopravy není cena letenky zahrnuta v ceně zájezdu. POJIŠTĚNÍ: CK Viking Line je podle zákona pojištěna proti úpadku cestovní kanceláře. Cena zájezdu obsahuje pojištění léčebných výloh a  pojištění na storno zájezdu ze zdravotních nebo rodinných důvodů. Pojištění storna zájezdu však může být sjednáno pouze před zaplacením první platby, ať už zálohy nebo celé ceny zájezdu. OBTÍŽNOST: Na řece se úseky klidné vody střídají s několikasetmetrovými peřejemi o maximální obtížnosti WW II. ODJEZDY: Po trase Jablonec, Praha, Ústí nad Labem. Účastníkům z Moravy a Slovenska poskytujeme zvláštní vzdálenostní slevu.