Vítáme Vás na stránkách cestovní kanceláře Viking Line

Naše cestovní kancelář podniká zájezdy do Norska, Švédska a Finska již více než dvacet let. Během našich výprav jsme poznali množství cest, oblastí a národních parků patřících k těm nejkrásnějším a nejzajímavějším v těchto severských zemích. Ať už pojedete na kole, půjdete pěšky nebo Vás povede lyžařská stopa, krása a majestátnost této krajiny si vás navždycky podmaní.

Divočinou Nového Zélandu

b_200_133_16777215_0_0_images_phocagallery_fotky_151085_468412880908_1578344_n.jpgČtyři z deseti novozélandských Great Walks · Kepler Track - od břehů jezer na ostrý horský hřeben s nekonečnými výhledy · Abel Tasman Coast Track - pobřežím podél písečných pláží a zálivů · Whanganui River - na kanoi strmými soutěskami a pralesem · Tongariro Northern Circuit - krajinou vulkánů · Další tři túry ryzí divočinou

25. 3. - 30. 4. 2023 
předběžná cena 120 000 Kč  

Zájezd na opačný konec světa pro zkušené trekaře a milovníky divočiny. Jádrem cesty po obou ostrovech přírodní perly v jižním Pacifiku bude sedm několikadenních treků. V národním parku Fiordland nás čeká Kepler Track, který nás zavede na dlouhý horský hřeben s dechberoucími výhledy, na Welcome Track v NP Westland Tai Poutini se vydáme podél divoké řeky na bezlesou planinu, kde se v sevření ledovcových hor ukrývají horké prameny a na Inland Pack Track v NP Paparoa projdeme pobřežní lesy se spoustou vápencových formací a obrovským skalním bivakem, kde přenocujeme. Okruh Traverse Sabine Circuit v NP Nelson Lakes nás provede podél divokých řek, sevřených v klínu strmých hor a na nejpopulárnějším novozélandském treku Abel Tasman Coast Track vyrazíme pobřežními lesy k písečným plážím a mořským zálivům. Na řece Whanganui River se pustíme na dobrodružnou plavbou skrz nedotčenou divočinu a v NP Tongariro nás Tongariro Northern Circuit provede kolem spících vulkánů a sopečnou krajinou z Pána Prstenů.

PROGRAM ZÁJEZDU:  1. den - odlet z ČR  3. den - přílet do Aucklandu  4. den - přelet do Queenstownu a přejezd do NP Fiordland  5. - 8. den – túra Kepler Track v NP Fiordland  9. den – přejezd na západní pobřeží Jižního Ostrova 10. - 11. den - túra Welcome Flat  v NP Westland Tai Poutini  12. - den - přejezd do NP Paparoa 13. - 14. den -  dvoudenní túra Inland Pack Track  15. den - přejezd do NP Nelson Lakes 16. - 20. den - túra Traverse Sabine Circuit  21. den - přejezd do NP Abel Tasman  22. - 25. den - túra Abel Tasman Coast Track  26. den - trajekt na Severní Ostrov  a přejezd do oblasti NP Tongariro 27. - 30. den - splutí řeky Whanganui nebo jednodenní túry v okolí  31. den - přejezd  32. - 34. den -  túra Tongariro Northern Circuit  35. den - přejezd do Aucklandu  36. den - odlet z NZ  37. den -  návrat do Prahy

VYBAVENÍ: Stan, spacák, karimatka, dobré trekingové boty nebo pohorky. UBYTOVÁNÍ: Na túrách se nocuje převážně v jednoduše vybavených horských chatách, výjimečně ve vlastních stanech na tábořištích. Před túrami a po nich se přespává 12 x v chatách a jednou ve vlastních stanech. Před odletem domů se přenocuje v motelu. STRAVOVÁNÍ: Každý účastník se stravuje z vlastních zásob, které si budeme kupovat během cesty. CENA ZÁJEZDU: Zahrnuje letenku na NZ a zpět včetně letištních poplatků, vnitrostátní letenku na NZ, dopravu pronajatými auty, trajekt z Jižního na Severní Ostrov, ubytování v kempech, horských chatách a jednou v motelu, půjčovné kanoí a příslušenství na túře Whanganui River, permity na túry, vstupy do všech parků, mapky a průvodce. POJIŠTĚNÍ: CK Viking Line je podle zákona pojištěna proti úpadku cestovní kanceláře. Cena zájezdu neobsahuje pojištění léčebných výloh a  pojištění na storno zájezdu ze zdravotních nebo rodinných důvodů, ale na požádání je můžeme pro vás uzavřít.. Pojištění storna zájezdu však může být sjednáno pouze před zaplacením první platby, ať už zálohy nebo celé ceny zájezdu. NÁROČNOST VYŠŠÍ: Je možnost využití náhradního programu, při kterém se absolvují převážně jednodenní túry nebo kratší výlety.  ODLET: Z Prahy  OSTATNÍ: Počet účastníků je omezen na deset.