Vítáme Vás na stránkách cestovní kanceláře Viking Line

Naše cestovní kancelář podniká zájezdy do Norska, Švédska a Finska již více než dvacet let. Během našich výprav jsme poznali množství cest, oblastí a národních parků patřících k těm nejkrásnějším a nejzajímavějším v těchto severských zemích. Ať už pojedete na kole, půjdete pěšky nebo Vás povede lyžařská stopa, krása a majestátnost této krajiny si vás navždycky podmaní.

Aktuální situace v našich cílových destinacích a tranzitních zemích

V současné době koronavirové epidemie je pro konání našich zájezdů rozhodující, jaká opatření přijaly země, kam míří naše zájezdy, a rovněž tranzitní země.

Norsko
Norská vláda otevřela od 15.7. svoje hranice všem cestovatelům ze zemí schengenského prostoru, jejichž epidemiologická situace je na akceptovatelné výši, a mezi nimi i z Česka. To však bylo z tohoto seznamu 8.8. vyňato. Současně platí, že čeští turisté musí v Norsku na 10 dní do karantény.

Švédsko
Vstup do země je povolený. Jediná omezení jsou, že na veřejnosti se nesmí shromažďovat více osob a platí rovněž dodržování odstupu. Před návratem do ČR je však každý povinen vyplnit příjezdový formulář https://plf.uzis.cza potvrzení o jeho vyplnění předložit ke kontrole na hranicích nebo při namátkové kontrole. Dále je povinen do 7 dnů předložit krajské hygienické stanici výsledek testu PCR, který se musí provést do 5ti dnů po příjezdu.

Finsko
Občané ČR můžou i nadále přicestovat do Finska pouze v odůvodněných případech, což běžná turistika není

Německo
Vstup do země za účelem tranzitu do třetí země není v současné době možný. 

USA
Cesty ze schengenského prostoru a tedy i z České Republiky do USA za účelem turistiky jsou dočasně zakázané.