Vítáme Vás na stránkách cestovní kanceláře Viking Line

Naše cestovní kancelář podniká zájezdy do Norska, Švédska a Finska již více než dvacet let. Během našich výprav jsme poznali množství cest, oblastí a národních parků patřících k těm nejkrásnějším a nejzajímavějším v těchto severských zemích. Ať už pojedete na kole, půjdete pěšky nebo Vás povede lyžařská stopa, krása a majestátnost této krajiny si vás navždycky podmaní.

Sever se otevírá - aktuální situace v našich cílových destinacích a tranzitních zemích

Opatření jednotlivých států se v souladu s evropským digitálním cestovním certifikátem zmírňují.

Norsko
Norsko se konečnš otevřelo. Do země můžou přicestovat turisté, kteří jsou plně očkovaní a od druhé dávky uplynuly nejméně dva týdny nebo v posledních šesti měsících prodělali covid.

Švédsko
Země se připojila k evropskému digitálnímu cestovnímu certifikátu, který umožňuje bez omezení přicestovat do země plně očkovaným osobám, těm, kteří v posledních šesti měsících prodělaly onemocnění covid a negativně testovaným osobám. 

Finsko
Do Finska můžou z České Republiky přicestovat konečně i turisté! Jedná se o osoby, které jsou plně očkované a od druhé dávky uplynuly nejméně dva týdny nebo v posledních šesti měsících prodělaly covid nebo prodělaly covid a první dávku očkování dostaly nejméně týden před příjezdem. 

Německo
Vstup do země za účelem turistiky nebo tranzitu do třetí země je pro občany ČR možný bez nutnosti předložení testu nebo vyplnění elektonického formuláře. 

USA
Cesty ze schengenského prostoru a tedy i z České Republiky do USA za účelem turistiky jsou dočasně zakázané.