Vítáme Vás na stránkách cestovní kanceláře Viking Line

Naše cestovní kancelář podniká zájezdy do Norska, Švédska a Finska již více než dvacet let. Během našich výprav jsme poznali množství cest, oblastí a národních parků patřících k těm nejkrásnějším a nejzajímavějším v těchto severských zemích. Ať už pojedete na kole, půjdete pěšky nebo Vás povede lyžařská stopa, krása a majestátnost této krajiny si vás navždycky podmaní.

Aktuální situace v našich cílových destinacích a tranzitních zemích

V současné době koronavirové epidemie je pro konání našich zájezdů rozhodující, jaká opatření přijaly země, kam míří naše zájezdy, a rovněž tranzitní země.

Norsko
Norská vláda otevírá od 15.7. svoje hranice všem cestovatelům ze zemí schengenského prostoru, jejichž epidemiologická situace je na akceptovatelné výši. Pro nás je důležité, že mezi nimiž je i Česko. Ne seznamu těchto zemí není však Švédsko, ale je povolen tranzit přes Švédsko do Norska, pokud nebude trvat déle než 12 hodin.

Švédsko
Nejsou uzavřeny hranice pro vstup do země. Jediná omezení jsou, že není povoleno shromažďování více jak 50 osob a na veřejnosti platí dodržování odstupu 2 m .

Finsko
Občané ČR můžou i nadále přicestovat do Finska pouze v odůvoněných případech. Finsko od 13.7. otevřelo svoje hranice řadě států, ale naše rapublika mezi nimi není.

Německo
Do země se cestovat může. Uvolnění cestování však závisí na aktuální situaci v jednotlivých spolkových zemích, které můžou při nárůstu nakažených vstup běžných návštěvníků opět zakázat.

USA
Cesty z Evropy do USA jsou zakázané.